Історія

Таємниця «Коруни»

Давним давно це було, багато віків пройшло з тих пір, але переказується з покоління в покоління давня легенда про те, що трапилося в самому серці Карпат.

У ті далекі дні на березі річки Прут, біля гори Хом’як, стояло одне село. Було це так давно, що ніхто вже не пам’ятає його назви. А правив у тому селі князь, імені якого теж ніхто не пам’ятає. І був у того князя син – справжній богатир, сильний, хоробрий і дуже гарний. Усі поважали і любили його. Навіть мавки лісові бігли за ним, щоб подивитися на вродливого юнака. А одна з них полюбила його всім серцем.

І ось одного разу, коли він пішов у ліс на полювання, а мавка спостерігала за ним, ховаючись за деревами, почулося ревіння страшне і тупіт копит – це на село орда татарська насувалася. Вихопив тоді відважний юнак свій меч, щоб битися з ордою, але мавка дуже злякалася, що загине її коханий, і вийшла до нього назустріч. Звеліла вона йому бігти в село і попередити людей, щоб приготувалися оборонятися. Послухав юнак мавку і побіг у село. А мавка кинулася по допомогу до Гірського Пана. Пожалів Гірський Пан закохану мавку і вирішив допомогти людям. Зняв він свою коруну (це так корона тоді називалася), кинув її на землю, і в ту ж мить оточили то село високі неприступні гори. Не очікували татари такого дива. Поки видерлися нагору, гуцули (а люди ті, звісно ж, були гуцулами) вже всі як один до оборони були готові.

Відбили вони татар, скинули їх з високих скель. Подивилися ще раз вороги на гори неприступні й повернулися додому.

Юнак полюбив відважну мавку, яка його село від татар врятувала, і одружився на ній. Стали люди звати її Магурою. Оселилися молоді на краю того села в затишному фільварку (у будинку, по-нашому).

Багато років пройшло відтоді, безліч легенд ще було складено. Село те, що Пан коруною оточив, назвали Татарів. І зараз воно є, а навколо нього стоять величні гори. Ліс, у якому мавка полюбила юнака, Дівочим лісом досі звуть, а найкрасивішу гору, неподалік села, назвали Магурою. Зараз у селі Татарів є курорт-готель «Коруна», де кожен фільварок – це подорож у гарну карпатську легенду.

Було це чи не було, але чарівна аура романтики і зараз живе в «Коруні», об’єднуючи закохані серця.

Всі питання можете задати адміністратору по телефону

067 442-6000