Головна сторінка Блог Пасха в Карпатах
Зміст статті:
Пасха — це свято, яке для багатьох людей є найсвітлішим днем року. У цей час людям хочеться приємних емоцій, миру у родині і здійснення мрій. Не варто сидіти вдома, коли можна подарувати собі та близьким справжнє свято. Тим більше що Великдень в Україні має дуже цікаві традиції. Більшість із них можна на власні очі побачити, вирушивши на Пасху в Карпати.
У цьому році Великдень припадає на 16 квітня. Саме в цей час у горах починає оживати природа. Це доволі символічно, адже Пасха для багатьох віруючих знаменує відродження. Коли на схилах гір розпускаються перші квіти, головне церковне свято стає по-справжньому незвичайним. В оточені казкового цвіту в душі кожної людини народжується особливий спокій та щиросердна радість.
Гуцули бережуть свої традиції вже багато століть. Як і кожного року, до Пасхи в Карпатах в 2025 році місцеві жителі будуть готуватися з особливою увагою. Напередодні свята гуцульські жінки розмальовують писанки. І це дійство — справжнє мистецтво. На яєчка наносять різноманітні візерунки. Найчастіше місцеві художниці використовують такі елементи, як:
З кольорів перевага віддається жовтогарячім відтінкам. Але часто використовують і інші кольори. Головне, щоб писанка була
зроблена з душею. А ще старовинна гуцульська легенда говорить, що мир і гармонія пануватимуть у світі, допоки люди пам’ятатимуть, як розписувати писанки.
Якщо ви дуже захочете, місцеві художниці не відмовляться провести майстер-клас. Такий досвід обов’язково буде цікавим і незабутнім. Утім, щоб на довше зберегти пам’ять про свято Пасхи в Карпатах у 2025 році, можна придбати сувенірні писанки гуцульських майстрів. Вони послужать не лише згадкою про чудовий відпочинок, а ще й стануть справжнім оберегом.
Напередодні Великодня кожна родина збирає кошик, з яким піде до церкви. Зазвичай на освячення несуть:
Якщо вам пощастить опинитися за великоднім столом у карпатському краї, господарі обов’язково пригостять вас освяченими смаколиками.
Згідно з традиціями, більшість гуцулів дотримується Великого посту, який закінчується на Великдень. До свята місцеві жителі
готують свої найкращі страви. Не забудьте спробувати легендарний бануш. Ця ситна страва готується зі сметани або вершків та кукурудзяної муки. Фантастичний смак банушу надають хрусткі шкварочки.
Не менш чудовим смаком може похвалитися й інша суто гуцульська страва – крумплі. Картопляна запіканка з ковбасками дуже подобається гостям Карпат.
І звісно, неможливо побувати на відпочинку в Карпатах на Пасху, не спробувавши знамениту юшку з грибами. У кожного кухаря свій секрет приготування цієї страви. Та будь-який варіант стане справжнім смаковим
блаженством.
Навіть за великого бажання ви не знайдете місце, яке би для святкування Великодня підходило більше, ніж Карпати. У цьому краї все просто дихає традиціями. Та й сама матінка-природа сприяє створенню особливого святкового настрою.
Всі питання можете задати адміністратору по телефону
067 442-6000
Всі права захищені 2020-2024 ©
Продовжуючи користуватися цим сайтом, ви згодні з умовами нашої політики використанняcookie файлів