Головна сторінка Блог Відпочинок на морі чи в горах: що корисніше для здоров’я?
Найпоширеніший вид відпочинку – це поїздка на море чи в гори. На щастя, в Україні є і те, й інше. Хто куди їде – справа смаку. Однак є нюанс: на морі акліматизація відбувається довше, ніж у горах. Тому якщо у вашому розпорядженні буквально кілька днів на відпочинок, то краще обрати Карпати. На море можна вирушити, якщо є хоча б тиждень запасу. Крім цього, морський та гірський відпочинок по-різному впливають на здоров’я – про це і поговоримо у нашій статті.
Сонячні промені – це вітамін D для нашого організму. Взимку ми страждаємо від його нестачі, але навесні та влітку його отримати вдосталь. Як на пляжі на березі моря, так і у горах. Але в останньому випадку це відбувається швидше. Справа в тому, що інтенсивність ультрафіолету відчутно зростає з висотою. Крім того, підйом у гори:
При цьому не потрібно проводити цілі дні на сонці. Так ви просто швидше обгорите. А ось для отримання необхідної дози вітаміну D достатньо 20-30 хвилин перебування на сонці.
Розріджене повітря українських Карпат стимулює роботу серцево-судинної системи. Так, через знижений вміст кисню на висоті частішає серцебиття. А із-за покращення вентиляції легень покращується їхня робота, посилюється кровообіг, і в результаті концентрація кисню в крові зростає, досягаючи 98%. Звісно, у місті такого досягти неможливо.
Екологічно чисте високогірне повітря корисне також для тих, хто страждає на алергію. Але й морське повітря ні в чому не поступається гірському з погляду користі. Воно багате на мінеральні елементи. Особливо це важливо для тих, хто страждає на астму – він знімає запалення слизових оболонок дихальних шляхів. А ще допомагає відновлюватися після:
Ідеально буде, якщо ви знайдете морський берег поряд з хвойним лісом – так ви зможете відпочити в атмосфері, насиченій фітонцидами (антигрибкові речовини). Але все ж таки одна помітна перевага гірського повітря над морським є. Доведено, що рівень гемоглобіну в горах відновлюється вдвічі швидше, ніж на морі – за 14 днів замість 28. Тож якщо у вас всього два тижні на відпочинок – краще їхати до Карпат.
Вода – це головна стихія морського відпочинку, його обов’язковий атрибут. І при цьому корисний для здоров’я атрибут. І ось чому морська солона вода корисна:
Однак купання в морі протипоказане при екземі та атопічному дерматиті. Якщо ви маєте одну з цих проблем, краще перед поїздкою на пляжний відпочинок проконсультуватися з лікарем. У будь-якому випадку, ви завжди можете прогулятися босоніж по гальці та піску, не заходячи у воду. Це зміцнює імунітет, добре знімає стрес і покращує циркуляцію крові.
Купання в гірських водоймах – озерах та річках – це, швидше за все, для екстремалів, оскільки температура води може не всім підійти. Однак користь води у горах в іншому. У Карпатах багато мінеральних джерел із питною водою, яка сприятливо впливає на організм. До її складу входять залізо, кальцій, натрій, магній, а також їх солі – сульфати, фосфати та хлориди. Повний набір корисних компонентів, які покращують травлення, роботу органів дихання, нервової системи. Крім того, мінеральна вода зміцнює волосся, нігті та надає їм здорового вигляду.
Безперечно, користь є в обох видах відпочинку. Але якщо у вас не надто багато часу, то короткостроковий відпочинок у Карпатах принесе набагато більше користі здоров’ю, ніж відпочинок на морі. Хочете позбавитися алергії? І морське, і гірське повітря однаково добре з цим справляються. Звичайно, за рівномірною засмагою краще їхати на море, проте більше вітаміну D ви отримаєте саме у горах.
Якщо вас зацікавив відпочинок у Карпатах, ви можете забронювати номер у нашому готелі “Коруна” (с. Татарів, Надвірнянський район, Івано-Франківська обл.). Ціни та наявність вільних номерів ви можете дізнатися у нашого адміністратора, замовивши зворотній дзвінок на сайті, або зателефонувавши нам за номером +380674426000.
Всі питання можете задати адміністратору по телефону
067 442-6000
Всі права захищені 2020-2024 ©
Продовжуючи користуватися цим сайтом, ви згодні з умовами нашої політики використанняcookie файлів